Data anunţului
15/06/2021
Poziţia
Sef santier montaj mecanic
Candidatul ideal
  • Studii tehnice (absolvite), de preferat facultate cu profil mecanic sau instalatii, IMST
  • Experienta de cel putin 5 ani ca Sef de santier in proiecte industriale de montaj mecanic si piping
  • Buna cunoastere a MS Office, Autocad 2D/3D Basic, NavisWorks Viewer
  • Engleza nivel avansat este conditie eliminatorie
  • Germana nivel mediu reprezinta un plus
  • Buna capacitate de comunicare, onestitate, echilibru intre creativitate si ratiune, constinciozitate, capacitate de adaptare si rezistenta la stres, dispus la deplasari in afara tarii pe termen mediu - lung (ture de 2-3 luni cu pauza de 1-2 saptamani intre ture)
  • Spirit organizatoric, seriozitate, leadership
  • Capacitate de lucru individual dar si in echipa
  • Persoana organizata, meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva
  • Carnet de conducere cat. B
Descrierea jobului

Pozitia raporteaza Managerului de proiect si are in subordine Sefii de punct de lucru si echipele de muncitori

  • Participa activ la precontractarea proiectelor, estimarea necesarului de materiale, utilaje, resurse umane implicate, dar si a perioadei de timp necesare efectuarii proiectelor
  • Coordoneaza executia proiectelor: programarea echipelor, gestionarea materialelor si a echipamentelor, etc
  • Controleaza permanent calitatea executiei
  • Gestioneaza resursele de care dispune proiectul cu raportari periodice catre Managerul de Proiect
  • Coordoneaza echipele de muncitori si urmareste respectarea normelor de protectie a muncii si a normelor de sanatate si securitate in munca
  • Asigura interfata cu serviciile conexe (Serviciul de Achizitii si Logistica, Resurse Umane, etc)
  • Semnaleaza din timp managementului executiv al firmei problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul sau
  • Participa la receptia lucrarilor in conditiile specificate in contract
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un pachet salarial motivant, expunere internationala si posibilitati de dezvoltare a carierei.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Close modal window

Position: Sef santier montaj mecanic