Data anunţului
18/08/2021
Poziţia
Sef santier instalatii electrice industriale Franta
Candidatul ideal
  • Studii tehnice absolvite: Universitatea Politehnica – profil electric
  • Experienta in functia de Sef de Santier instalatii electrice industriale de minim 5 ani, preferabil in domeniul nuclear sau naval
  • Cunoasterea limbii franceze nivel avansat este eliminatorie; engleza - nivel mediu
  • Buna cunoastere a MS Office
  • Excelente abilitati organizatorice si dе comunicare.
  • Capacitate dе analiza si sinteza, organizare si rigurozitate
  • Spirit dе echipa, flexibilitate, dinamism si rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.
  • Personalitate energica, proactiva, orientata pe atingerea obiectivelor
  • Carnet de conducere cat. B
  • Disponibilitate la deplasari in strainatate
Descrierea jobului

  • Pozitia raporteaza Managerului de Proiect si are in subordine personalul executant

Postul presupune:

  • Studierea, gestionarea si pregatirea documentelor de executie inaintea inmanarii lor catre echipa (planuri electrice, jurnale de cabluri si planuri de trasee, liste de echipamente, standarde de montaj, scheme de conexiuni)
  • Stabilirea, impreuna cu clientii, a strategiilor de montaj si a zonelor de interventie a echipelor
  • Intocmirea si lansarea comenzilor de materiale necesare echipelor de montaj, inclusiv a materialelor de protectia muncii
  • Impreuna cu seful de echipa, urmareste conformitatea activitatii de montaj si asigura comunicarea intre echipele Imsat si Client
  • Verifica si se asigura ca se respecta regulile de H&S in santierul pe care il conduce
  • Centralizarea si contabilizarea periodica a rapoartele de activitate ale echipelor, transmiterea informatiile superiorului ierarhic; introducerea informatiilor in sistemul informatic (dupa caz)
  • Pregatirea situatiilor lunare de facturare
  • Asigurarea fluxului de comunicare intre echipa aflata pe santier si managementul de la sediul central (cereri de concediu, adeverinte medicale, eventualele situatii aparute inopinat, etc)
  • Gestionarea problemelor administrative legate de cazarea si transportul echipei
  • Are responsabilitatea unei bune conduite a echipei, atat in timpul, cat si in afara programului de lucru
  • Monitorizarea documentelor personalului prezent pe santier, de ex: fisa de aptitudini, diferite autorizatii necesare; verificarea starii tehnice a autovehiculelor. Semnalarea diverselor probleme aparute superiorului ierarhic
  • Pastrarea confidentialitatii informatiilor
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera:

Pachet salarial atractiv, expunere internationala, posibiliti de dezvoltare a carierei, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Position: Sef santier instalatii electrice industriale Franta