Data anunţului
19/03/2021
Poziţia
Sef echipa, Constanta
Candidatul ideal
  • Studii medii – Liceu, Scoala de meserii , Scoala profesionala – cu antetul ministerului educatiei si invatamantului si/sau ministerului muncii.
  • Minim 2 ani experienta ca sef de echipa
  • Minim 5 ani experienta in montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
  • Experienta in lucrari industriale reprezinta avantaj
  • Autorizatie ANRE grad II B - de dorit
  • Permis conducere cat B - de dorit
  • Seriozitate, dinamism, perseverenta, atentie la detalii, echilibru, onestitate.
  • Disponibilitate la deplasari
Descrierea jobului

Postul este pe santiere in Constanta si raporteaza Sefului de santier.

Responsabilitati:

  • Organizeaza si repartizeaza lucrarile pentru fiecare electrician din echipa si supravegheaza executia sarcinilor ce-i revin;
  • Instruieste muncitorii din formatia de lucru asupra modului de realizare a lucrarilor;
  • Verifica functionarea corecta a instrumentelor si echipamentelor de lucru si ia masuri pentru mentinerea lor in stare buna;
  • Verifica executarea lucrarilor conform desenelor de executie;
  • Intocmeste bonuri de consum materiale;
  • Verifica si rezolva operativ sesizarile muncitorilor privind caracteristicile materialelor utilizate in executie;
  • Ia masuri pentru acordarea de prim ajutor in caz de accident, anunta imediat postul ierarhic superior si inlatura cauzele generatoare de pericol pentru securitatea muncii;
  • Raspunde de utilizarea si gestionarea corespunzatoare a echipamentelor, materialelor si obiectelor de inventar incredintate
  • Raspunde de realizarea corecta si in timp a lucrarilor si sarcinilor primite;
  • Informeaza imediat seful de santier despre aparitia oricarui obstacol major sau deficienta aparuta in efectuarea activitatilor;
  • Raspunde de insusirea si respectarea prevederilor normelor, regulamentelor, procedurilor si reglementarilor care se aplica in activitatile pe care le efectueaza (norme PSI si de protectia muncii, etc);
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera: mediu de lucru profesionist, salariu atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Close modal window

Position: Sef echipa, Constanta