Data anunţului
18/01/2023
Poziţia
Responsabil Sistem Management Integrat
Candidatul ideal

• Experienta min. 3 ani in documentarea si implementarea unui sistem de management integrat
• Certificare Auditor Intern pentru Sisteme de Management Integrat
• De preferat experienta in domeniul constructiilor industriale (mecanic)
• Experienta in sustinerea auditorilor interne / externe
• Experienta in lucru cu autoritatile
• Experienta in obtinerea autorizatiilor companiei pe domenii reglementate
• Cunostinte avansate de limba engleza;
• Cunostinte bune de operare PC;
• Persoana bine organizata, orientata catre calitate, respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati de comunicare, spirit de initiativa si de echipa.

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti, cu angajare pe perioada determinata de 2 ani si raporteaza Managerului de Calitate al diviziei si operational Directorului de Divizie.

• Asigura suportul necesar in cadrul diviziei alocate, privind elaborarea si implementarea procedurilor si a Standardelor, documentarea Planului calitatii, actualizarea si gestionarea documentelor SMI;
• Supune aprobarii Managerului Calitate al diviziei, toate procedurile/ instructiunile necesare activitatilor desfasurate in cadrul diviziei pe care le gestioneaza din punct de vedere SMI si urmareste indeplinirea lor
• Codifica documentele si procedurile specifice din perimetrul sau de activitate, conform procedurii interne cu privire la controlul documentelor si inregistrarilor;
• Tine evidente pentru toate documentele specifice SMI, elaborate sau primite, si asigura difuzarea controlata a acestora in cadrul diviziei;
• Asigura inregistrarea neconformitatilor depistate si a actiunilor corective/ preventive aferente consemnate in documentele de control interne (rapoarte de audit, rapoarte de actiuni corective, procese verbale de control si alte documente privind SMI), si externe (emise de organele exterioare de inspectie);
• Informeaza Managerul Calitate si Directorul operational asupra eventualelor intirzieri sau greutati aparute in rezolvarea actiunilor corective/ preventive sau cand constata repetarea unor situatii care afecteaza procesele companiei;
• Realizeaza / participa la inspectii si audituri interne / externe pe domeniul SMI;
• Asigura suportul necesar Managerului Calitate in elaborarea instruirilor anuale pe domeniul SMI;
• Planifica, executa si raporteaza catre Managerul Calitate stadiul auditurilor interne pe domeniul SMI din perimetrul sau;
• Pregateste organizatia pentru inspectii si auditurile externe pe domeniile SMI din perimetrul sau;
• Realizeaza interfete cu diviziile / departamentele companiei, sau alte parti interesate, in vederea rezolvarii actiunilor corective/ preventive;
• Control Documente (Document Controller)
• Initiaza si administreaza sisteme de arhivare (electronic, evidenta si urmarirea documentelor)
• Sorteaza si stocheaza/arhiveaza documentele electronice si pe hartie (documente tehnice, planuri, documente conforme cu asigurarea calitatii, rapoarte) aferente proiectului
• Sprijina activitatea de redactare si difuzare a rapoartelor si documentelor
• Pregateste si proceseaza documentele administrative aferente proiectelor de proiectare
• Urmareste si monitorizeaza fluxul documentelor intre membrii echipei de proiect si contractori.
• Asigura interfata cu colegii din departament, alte departamente, etc.
• Asista membrii echipei pentru a asigura elaborarea la timp a rapoartelor
• Intelege, clarifica si defineste scopul proiectului pentru a sustine cea mai buna solutie de arhivarea a documentelor ca parte a echipei de proiect
• Participa la colectarea datelor necesare pentru executia proiectului, daca este cazul cat si la anzalizele tehnice in Comitetul tehnic
• Editeaza versiunea finala a proiectului cu introducerea modificarilor cerute de Comitetul Tehnic

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un salariu motivant, al 13lea salariu, bonuri de masa, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Close modal window

Position: Responsabil Sistem Management Integrat