Data anunţului
27/10/2021
Poziţia
Manager de proiect (proiecte apa, canal) Alba Iulia
Candidatul ideal
  • Studii tehnice absolvite cu diploma de licenta
  • Participarea în calitate de Reprezentantul Antreprenorului/ Manager de Proiect în minim 2 proiecte pentru obiective de investitii din domeniul infrastructurii de apa si/sau apa uzata - conditie eliminatorie
  • Experienta de cel putin 5 ani pe oozitie de Manager de Proiect, experienta de minim 7 ani in pozitii de conducere a unor echipe de executie;
  • Experienta in proiectare constituie avantaj, cunostinte solide de ofertare
  • Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, Powerpoint), module de Management de Proiect sau similare (ex : MS Project sau Primavera); cursurile de management constituie avantaj
  • Managementul clientilor (atragere, cultivare, fidelizare)
  • Buna cunoastere a termenilor comerciali si contractuali
  • Limba engleza ca limba de lucru
  • Abilitati de planificare si previzionare solide
  • Abilitati dovedite de leadership (stabileste directia, motiveaza si obtine angajamentul oamenilor)
  • Capacitatea de a crea un climat de lucru stimulator pentru propria echipa si parteneri
  • Bune abilitati de comunicare si relationare, abilitati de negociere avansate
  • Integritate, autonomie, orientare catre rezultat, spirit antreprenorial
  • Carnet de conducere cat. B
Descrierea jobului

Postul este in Alba Iulia si raporteaza Directorului de Divizie.

  • Este responsabil pentru realizarea proiectelor in conditiile economice, tehnice, administrative, de calitate si de termen prevazute in contractul de executie cu clientul.
  • Se implica activ in etapa de ofertare a proiectului, in scopul cunoasterii proiectului, a tehnologiilor care se vor aplica, graficului de executie, conditiilor economico-financiare, conditiilor de contractare.
  • Planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza, controleaza si evalueaza activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului (inclusiv activitatea de proiectare si ofertare)
  • Planifica necesarul de materiale, resurse umane, servicii, etc necesare desfasurarii proiectului; intocmeste graficele de lucrari si urmareste realizarea acestora;
  • Urmareste incadrarea in bugetul prognozat si hotaraste care sunt instrumentele necesare incadrarii in acesta
  • Asigura interfata cu serviciile conexe (Serviciul de Achizitii si Logistica, Resurse Umane, etc)
  • Colaboreaza cu Sefii de Santier, dupa caz si cu subcontractorii, etc, pentru realizarea proiectului la termen si in parametrii calitativi specificati
  • Estimeaza, cuantifica si inregistreaza eventualele devieri de la proiect (specificatii tehnice si economice).
  • Identifica cat mai devreme cauzele si ia masuri pentru rezolvarea lor.
  • Semnaleaza din timp managementului executiv al firmei problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul managerului de proiect.
  • Organizeaza receptia lucrarii in conditiile specificate in contract
  • Asigura decontarea lucrarilor si incasarea banilor
  • Raspunde de relatia cu clientul atat pe perioada proiectului, cat si in perioada de garantie si asigura finalizarea lucrarilor prin recuperarea garantiei de buna executie
  • Mentine intr-o maniera proactiva legatura cu clientul si intocmeste raportari pentru acesta si pentru managementul companiei
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera: mediu de lucru placut si profesionist, salariu atractiv, al 13 lea salariu, bonuri de masa, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Position: Manager de proiect (proiecte apa, canal) Alba Iulia