Data anunţului
04/10/2021
Poziţia
Instalator tehnico sanitare Calarasi
Candidatul ideal
  • Profesionist cu abilitati si experienta tehnica in domeniu. Bune abilitati de relationare si comunicare. Persoana cinstita, integra si cu comportament etic.
  • Cerinte minime:
  • Absolvent studii medii cu profil tehnic
  • Cunostinte tehnice generale de mecanica, instalatii si energetica
  • Bune cunostinte de interpretare a schemelor de instalatii generale din fabrica SGG Calarasi.
  • Experienta similara in domeniu de cel putin 3-5 ani
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunostintele de automatizare reprezinta un plus
Descrierea jobului

Postul este in cadrul IMSAT Agentia Dobrogea, punct de lucru Calarasi si raporteaza Sefului de Santier.

Scop:

  • Asigura mentenanta la statiile de tratare a apei din fabrica, monitorizeaza buna functionare a compresoarelor, monitorizeaza debitele de apa in anumite zone din fabrica, elimina eventualele pierderi de apa din sistem, lucreaza cu produse chimice la filtrarea apei prin osmoza, interventii rapide la defectarea instalatiilor sanitare si a circuitelor de scurgere precum si desfundari de canalizari.
  • Responsabilitati:
  • Coordoneaza executarea lucrarilor, cu respectarea prevederilor documentatiilor tehnice, a normativelor in vigoare si procedurilor tehnice de executie (PTE) la nivelul de calitate si la termnele stabilite cu Clientul.
  • Este responsabil de inventarul sculelor si al echipamentelor din fisa de inventar proprie.
  • Sesizeaza problemele si riscurile si ia/propune (dupa caz) masuri corective.
  • Asigura si incurajeaza calitatea lucrului in echipa si colaborarea la nivel de angajati si echipe.
  • Raspunde pentru respectarea reglementarilor legale in vigoare si a politicilor SSM-SU-Mediu IMSAT
  • Raspunde pentru permisele de lucru.
  • Sesizeaza eventualele pericole iminente, ia masuri pentru contracararea acestora si anunta responsabilul de lucrare.
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera: salariu atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa, transport gratuit la si de la locul de munca, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Close modal window

Position: Instalator tehnico sanitare Calarasi