Data anunţului
23/01/2024
Poziţia
Inginer proiectant piping
Candidatul ideal

• Absolvent facultate profil mecanic sau instalatii
• Experienta profesionala minim 5 ani in proiectarea instalatiilor de piping
• Experienta de lucru in santiere industriale prezinta avantaj
• Buna cunoastere a programelor MicroStation 2D +3D si/sau AutoCAD 2D +3D
• Cunoasterea a cel putin un soft de proiectare piping TRICAD MS, AutoCAD Plant 3D, CADWorx Plant, AutoPLANT 3D, PDMS, PDS, etc
• Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
• Limbi straine: Engleza/Franceza nivel avansat, inclusiv limbaj tehnic;
• Capacitate de analiza si sinteza, capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectarii asistate; vedere in spatiu si simt tehnic
• Claritate in comunicare, meticulozitate, onestitate, constiinciozitate
• Abilitate in utilizarea mijloacelor de comunicare in cadrul proiectului (e-mail, web, soft-uri profesionale, camera foto digitala)
• Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate
• Permis de conducere - prezinta avantaj

Descrierea jobului

Postul este pentru Bucuresti si raporteaza Sefului Biroului de Proiectare

Responsabilitati:
- Conceptie (configurare, elaborare modele, definire constrangeri) si proiectare (inclusiv DDE) pentru: instalatii de piping, echipamente statice aferente acestor instalatii, suporti, etc
- Calcul de rezistenta a materialelor ptr. suporti/tubulaturi, calcule de dilatare termica, conducte ( reprezinta un plus).
- Intocmirea breviarelor de calcul, a memoriilor tehnice, realizarea modelelor (3D), realizarea desenelor de montaj si a listelor de materiale.
- Suport tehnic pentru echipele din santier

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, al 13lea salariu, bonuri de masa, expunere internationala, posibilitati de dezvoltare a carierei.