Data anunţului
07/03/2022
Inginer proiectant expert (mecanic si proces) in industria cimentului
Candidatul ideal
  • Studii superioare de lunga durata (Master)
  • Minim 10 ani de activitate in proiectare (proiectare mecanica si proiectare de proces in industria cimentului)
  • Cursurile de supraspecializare constituie un avantaj
  • Engleza nivel avansat
  • Franceza, rusa, germana constituie avantaj
  • MS Office, MS Project, Acad 2D si 3D, Matlab, Inventor
  • Constinciozitate si onestitate
  • Capacitate de adaptare
  • Fermitate
  • Excelenta capacitate de comunicare
  • Disponibilitate efort
Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti si raporteaza Managerului de proiectare.

Misiunea postului:

Propune solutii pentru proiecte complexe, coordoneaza si livreaza lucrari de proiectare complex, ghideaza activitatea echipelor din care face parte si realizeaza transferul de cunostinte catre membrii echipei.

Responsabilitati:

  • Stabileste solutiile tehnice principale bazate pe datele de intrare din cerintele proiectului de engineering
  • Coordoneaza si elaboreaza desenele de concept/desenele de ansamblu
  • Controleaza, verifica si semneaza documentatia de proiect final
  • Elaboreaza specificatii tehnice si fise tehnice pentru includerea in cererile de oferta pregatite de Departamentul Ofertare
  • Face analizele tehnice comparative ale ofertelor diversilor furnizori
  • Monitorizeaza si supervizeaza desfasurarea proiectelor atribuite si rezultatele obtinute
  • Elaboreaza si verifica calculatii de dimensionare de maxima complexitate
  • Raspunde de conformitatea cu legislatia de proiectare, normativele si standardele de operare inclusiv folosirea solutiilor tipice din proiecte anterioare
  • Sustine seful de proiect în legatura cu subcontractorii pentru proiectele specifice pentru a asigura conformitatea cu standardele de proiectare si cerintele proiectului
  • Coordoneaza asistenta tehnica/supervizarea în atelierul fabricantului/ pe santier
  • Monitorizeaza si raspunde de calitatea proiectarii pentru a asigura functionalitatea solutiilor la nivelul de performanta specificat în scopul proiectului
  • Antrenează echipele de proiectare pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
  • Raspunde pentru respectarea normelor de proiectare, normativele si standardele de operare, inclusiv folosirea solutiilor standard din proiecte anterioare
  • Coordoneaza asistenta tehnica la montaj pe santier
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un pachet salarial atractiv, bonuri de masa, al 13lea salariu, mediu de lucru placut cu expunere internationala, pachet de servicii medicale la Regina Maria, asigurare de risc si accidente.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Position: Inginer proiectant expert (mecanic si proces) in industria cimentului