Data anunţului
11/05/2022
Poziţia
Expert servicii logistica/vamale
Candidatul ideal
  • Studii medii/superioare in domeniul tehnic sau economic
  • Experinta minim 5 ani pe o pozitie similara
  • Engleza nivel avansat; cunostintele de limba franceza prezinta avantaj
  • Permis categoria B
  • Initiativa
  • Rezistenta la stres
  • Disponibilitate pentru deplasari
Descrierea jobului
  • Intocmeşte documentele necesare activitatilor vamale de import / export;
  • Coordoneaza activitatea de asigurare a transportului de materiale, produse, echipamente intern si in strainatate;
  • Coordoneaza activitatea de transmitere a materialelor catre clienti (la locatiile indicate de catre beneficiarii materialelor, produselor, echipamentelor), precum si a activitatilor de curierat in regim de urgenta;
  • Se documenteaza permanent privind legislatia economica in vigoare (legi, norme de aplicare etc). Elaboreaza / avizeaza documentatia necesare îndeplinirii formalitatilor vamale (declaratii vamale, certificate de calitate / conformitate, facturi etc);
  • Planifica costurile vamale si de transport si le propune spre aprobare Directorului DLA
  • Identifica modalitatile optime de transport si încadrare vamala, întocmeşte documente / acte justificative solicitate de departamentul financiar;
  • Cu aprobarea şefului ierarhic, reprezinta DLA in activitati economice, financiare, comerciale si acorda asistenta tehnica de specialitate;
  • Intocmeşte / avizeaza referate pentru eliberarea sumelor necesare vamuirii;
Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera un mediu de lucru placut si profesionist, salariul atractiv, bonuri de masa, al 13lea salariu, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Close modal window

Position: Expert servicii logistica/vamale