Data anunţului
09/01/2024
Poziţia
Electrician Craiova
Candidatul ideal

Studii medii – Liceu, Școală de meserii , Școală profesională – cu antetul ministerului educației și învățământului și/sau ministerului muncii.
• Experiență minim 2 ani în montaj instalații electrice industriale – curenți slabi, forță, instrumentație
• Autorizație ANRE grad II B - de dorit
• Permis conducere cat B - de dorit
• Capacitate normală de adaptare la condiţiile de muncă.
• Bună capacitate de comunicare.
• Seriozitate și dinamism
• Persoană organizată
• Se va face verificarea teoretică și practică a cunoștințelor
• Apt pentru lucru la înălțime

Descrierea jobului

Poziția este în șantier Craiova și în alte șantiere IMSAT și raportează postului de maistru.

Responsabilități:
• citeşte şi interpretează corect schema electrică;
• alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
• stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
• montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitate a muncii;
• pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
• repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se oferă: Salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, al 13-lea salariu, asigurare de risc și accidente, bonuri de masă/diurnă, pachet de servicii medicale la o clinică privată.

Numai candidații selectați vor fi contactați.